• آموزشی : انتخاب رشته حسابداری و مالی
  • آموزشی : مشاوره قبولی در کنکور کاردانی به کارشناسی
  • آموزشی : مشاوره قبولی در کنکور کارشناسی به کارشناسی ارشد
  • آموزشی : مشاوره قبولی در آزمون دکتری
  • پژوهشی :  مشاوره دانشجویان پژوهش و پایان نامه
  • پژوهشی : مشاوره  انتخاب و موضوع پایان نامه
  • پژوهشی : مشاوره استخراج داده و آزمون آماری فعالیت پایان نامه
  • پژوهشی : مشاوره نوشتن پایان نامه
  • پژوهشی : مشاوره نوشتن پروپزال
  • پژوهشی: مشاوره نوشتن مقاله
  • پژوهشی : مشاوره ویراستاری مقاله و پایان نامه

   

  انتخاب رشته حسابداری و مالی

  تغییرات سریع جامعه امروزی، حسابداری یا «زبان تجارت» را که در ثبت و تجزیه و تحلیل اطلاعات و تحلیل اطلاعات اساسی اقتصادی در مؤسسات مختلف مورد استفاده می باشد، بسیار پیچیده کرده است. تصمیم گیری صحیح و دقیق بر مبنای اطلاعات قابل اعتماد برای توزیع مطلوب ثروت و استفاده از منابع کمیاب ملی بسیار ضروری به نظر می رسد. بنابراین حسابداری نقش مهمی را در سیستم اقتصادی و اجتماعی هر جامعه ای ایفا می کند.
  حسابداری

   در دنیای متغیر بازرگانی و صنعتی، نقش حسابداری عملاً و به تدریج تکامل پیدا کرده است. و علاوه بر وظیفه کنترل که نتیجه بسیار طبیعی کار حسابداری است، در مؤسسات اقتصادی با برنامه ریزی بازرگانی و پیش بینی های اقتصادی نیز نقش مهمی را بر عهده گرفته است.

   

  تعریف

  حسابداری عبارتست از فن طبقه بندی، ثبت، خلاصه و تجزیه و تحلیل ارقام، در آمد و هزینه منطبق با نیازهای مؤسسه. به عبارت دیگر حسابداری عبارتست از ثبت و طبقه بندی و خلاصه کردن حسابها و اسناد مالی.

   

   

  این رشته رکن اصلی نظام اطلاع رسانی مالی و اقتصادی هر جامعه به شمار می رود.

  پاسخگویی در عرصه اقتصاد و در عرصه ی زمانی میسر است که اطلاعات معتبر و شفاف در اختیار قرار گیرد حسابداران با تامین و ارزیابی اطلاعات مالی معتبر به تصمیم گیرندگان برای انتخاب و تصمیمات اقتصادی آگاهانه و استفاده بهینه از منابع، افزایش بهره وری کمک شایانی می کند.

  گرایشها

  فارغ‌التحصیلان این رشته پس از اتمام تحصیل می‌توانند در سطوح مختلف و شاخه‌های متفاوت عهده دار انجام امور مالی گردند. فارغ‌التحصیلان می‌توانند در کلیه موسسات و واحدهای تجاری، اعم از دولتی یا خصوصی به عنوان حسابدار در شاخه‌های زیر مشغول کار شوند:

  حسابداری مالی: در کلیه شرکت‌ها و موسسات تجاری و غیرانتفاعی.

  حسابداری صنعتی: در کلیه واحدهای صنعتی و شرکت‌های تولیدی.

  حسابداری دولتی: در کلیه سازمان‌ها و ادارات دولتی به عنوان حسابدار یا عامل ذیحساب.

  حسابداری مالیاتی: در ادارات دارایی.

  حسابداری بیمه: در موسسات بیمه.

  حسابداری بانک‌ها: در شعبه‌ها و سرپرستی بانک‌ها.

  حسابداران پس از مدتی اشتغال به کار حسابداری می‌توانند در سمت مدیریت مالی واحدهای تجاری، ایفای نقش نمایند.

   چرا باید شغل و رشته حسابداری را انتخاب کنیم ؟
  این راهنمای انتخاب شغل، برای کسانی است که به حسابداری فکر نمی کنند. در این راهنما که با توجه به بازار کار ایران تهیه شده است سعی شده به مزیت های شغل حسابداری در شرایط روز ایران پرداخته شود. یکی از انتخاب های کنکور برای تمامی گروه های تحصیلی.

  مزایای شغل حسابداری


  هریک از ما در دوران کودکی آرزوهای زیادی برای شغل آینده مان در سر داشتیم. از دکتر و مهندس گرفته تا خلبان و راننده کامیون و یا معلم. اما بعید است بتوان کسی را پیدا کرد که در زمان کودکی آرزوی "حسابدار" شدن را کرده باشد. نه تنها دوران کودکی، بلکه بسیاری از دانشجویانی که در حال حاضر مشغول گذراندن واحدهای درسی رشته حسابداری یا رشته های مالی مرتبط مثل مدیریت مالی یا حسابرسی هستند، قبل از کنکور کمتر به این رشته فکر کرده بودند و تنها به این دلیل که رتبه آنها در کنکور برای قبولی در رشته های مورد علاقه شان کفایت نکرده است، به اجبار وارد رشته حسابداری شده اند.

  اما اگر الآن از بسیاری از دانشجویان این رشته ها  که حداقل 2-3 ترم از دوران تحصیل خود را گذرانده اند در مورد میزان علاقه به رشته حسابداری سوال کنید، درصد زیادی از آنها ابراز رضایت دارند و پاسخ می دهند که در دانشگاه، دید آنها  نسبت به این رشته تغییر کرده و خیلی مثبت شده است.

  به هر حال در ادامه قصد داریم دلایلی را برای شما بیان کنیم که نشان می دهد شغل حسابداری (با عناوین کمک حسابدار؛ حسابدار و کارشناس یا مدیرمالی) دارای مزایای زیادی است که در این شرایط اقتصادی و نرخ بالای بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی می تواند برای بسیاری از تیپ های شخصیتی جذابیت داشته باشد. این دلایل عبارتند از :
   

  بازار کار گسترده در مناطق و شهرهای مختلف :
  تقریبا نمی توان هیج شغلی را پیدا کرد که در تمامی شرکت ها و سازمان ها، بزرگ و کوچک، خدماتی، بازرگانی و یا تولیدی مانند شغل حسابداری همیشه خواهان و طرفدار داشته باشد. در سال های اخیر با توجه به اجرای قوانین مالیاتی توسط دولت نیز، بر رونق بازار کار اشخاصی که مسلط به مهارت های مالی و حسابداری هستند افزوده شده و بسیاری از اصناف و شرکت های کوچک نیز مجبور به استفاده از تخصص حسابداران برای انجام امور مالی خود و ارائه گزارش های مالی قانونی به مراجع ذیصلاح هستند.  حسابداران در هر شهر و منطقه ای که اصناف، شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی وجود دارند، بازار کار و فرصت های شغلی متعدد دارند.

  عدم نیاز به تحصیلات تکمیلی برای موفقیت در بازار کار :
  با توجه به اینکه اغلب متخصصین، حسابداری را بیش از اینکه به عنوان یک شاخه از "علم" قلمداد کنند، یک "فن" می دانند، لذا کسب تجربه در محیط واقعی کسب و کار از تحصیلات تکمیلی دانشگاهی برای استخدام مهمتر است و برای کارفرمایان اولویت بیشتری دارد.

  شما برای استخدام به عنوان حسابدار یا کمک حسابدار بعد از فراغت از تحصیل، بیشتر از آنکه نیاز به مدارک مختلف دانشگاهی و غیر دانشگاهی داشته باشید، به مهارت های عمومی و سابقه کارآموزی ( مثلا در دوران تحصیل) نیاز دارید. مدیران مالی برای استخدام حسابدار بیش از آنکه به مدرک تحصیلی متقاضی توجه نمایند، به آنچه که واقعا از حسابداری می داند و به مهارت های عمومی او مثل آشنایی با نرم افزارهای اداری و حسابداری توجه می کنند.

  شما به جای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی (که مزیت قابل توجهی را برای شما به همراه نمی آورد)، می توانید به کار یا حتی کارآموزی مشغول شوید و مثلا بعد از 2 سال (معادل زمان صرف شده در مقطع کارشناسی ارشد) به جای اینکه برای دریافت مدرک هزینه های زیادی صرف کرده باشید، نه تنها به کسب درآمد پرداخته اید، بلکه صاحب 2 سال تجربه عملی در محیط واقعی و تخصصی کسب و کار نیز شده اید.

   
  سرعت در کسب نتیجه :
  شغل حسابداری از آن دسته از مشاغلی است که فرد بلافاصله پس از انجام کار، نتیجه آن را مشاهده می کند. به عبارت دیگر بر خلاف اغلب رشته های مهندسی یا علوم تجربی، که نتیجه کار فرد پس از انجام کامل پروژه و با گذشت زمان زیادی مشخص می شود، عمده نتیجه کار حسابداران به سرعت و به طور روزانه در سرفصل ها و گزارش های حسابداری یا اسناد و برگه های انبار و فروش نمایان می گردد. این سرعت در کسب نتیجه برای خیلی از افراد و تیپ های شخصیتی قابل قبول است و رضایت شغلی آنها را افزایش می دهد.

   
  امکانات گسترده برای تحصیل و یادگیری :
  همانطوری که شاید بدانید، رشته حسابداری به عنوان یکی از سه رشته پرجمعیت در کشور شناخته می شود و اغلب دانشگاه های کشور اعم از دولتی، پیام نور، آزاد، فنی و حرفه ای و علمی – کاربردی این رشته را ارائه می دهند.
  بنابراین امکان قبولی در این رشته نسبتا زیاد است و نیازی به فشار زیاد برای درس خواندن قبل از کنکور و استرس های ناشی از آن نیست.  همچنین یادگیری مفاهیم حسابداری در طول دوران تحصیلات دانشگاهی نسبت به خیلی از رشته های فنی مهندسی، علوم تجربی و علوم انسانی ساده تر بوده و امکان کار در حین تحصیل و کسب تجربه و مهارت های تخصصی حسابداری را به صورت موازی فراهم می آورد.

  تقاضای دائمی از سوی بازار کار برای استخدام حسابدار :
  شغل حسابداری از معدود مشاغلی است که در شرایط اقتصادی مختلف بازار کار تقریبا با ثباتی دارد. چرا که در شرایط رونق اقتصادی با تأسیس هر شرکت و یا توسعه کسب و کارهای موجود، نیاز بازار کار به حسابداران افزایش می یابد و از سوی دیگر اگر اقتصاد کشور وارد دوران رکود شود و به تبع آن فعالیت شرکت ها کم شده و یا ورشکست شوند و اقدام به تعدیل نیرو نمایند، آخرین نفراتی که شرکت را ترک می کنند، معمولا حسابداران و تیم مالی شرکت می باشند.

  امکان کار  به صورت شخصی یا کار فریلنسری :
  هم اکنون در ایران بسیاری از حسابداران برای خودشان کار می کنند. به این صورت که همزمان با چند شرکت، مغازه یا صنف قرارداد دارند و کارهای مالی آنها را به صورت پاره وقت و معمولا در زمان های مورد علاقه، انجام می دهند و در نهایت مسئولیت قبول دفاتر از سوی نهادهای قانونی مثل اداره مالیات یا بیمه و همچنین ارائه گزارش های دوره ای به مدیریت را بر عهده دارند.

  برخی دیگر از حسابداران یا کارشناسان مالی با تجربه، با صرف زمان مختصری به شرکت های مختلف، خدمات مشاوره مالی ارائه داده و از این طریق کسب درآمد می نمایند.
  تبلیغات مؤسسه آموزش و پژوهش همکاران سیستم
  آموزش نرم افزارهای همکاران سیستم به صورت حضوری و الکترونیکی

   

  امکان کار از راه دور (کار در منزل) :
  با توسعه فناوری های رایانه ای و اینترنت در کشور در سال های اخیر، خیلی از حسابداران از راه دور کار می کنند. برخی از سیستم های مالی و حسابداری نیز تحت وب می باشند و حسابدار از هر کجا که به اینترنت وصل باشد، قادر است به نرم افزار مالی مربوطه دسترسی داشته باشد و کار خود را انجام دهد.

  تمایل حسابداران (که خیلی از آنها مادران و زنان متأهل می باشند) از یک سو و تمایل کارفرمایان (به دلیل کاهش هزینه ها) از سوی دیگر، موجب شده دورکاری حسابداران روزبه روز افزایش یابد.

  افرادی که تمام یا بخشی از کار خود را به صورت دورکاری انجام می دهند، قادر خواهند بود بخشی از هزینه های اداری خود مثل هزینه ایاب و ذهاب، غذا و لباس محل کار خود را پس انداز نموده و نیز از نظر روانی و سلامت جسمانی، از آرامش بیشتری برخوردار باشند.
   

  جمله پایانی :
  در نهایت به این نکته توجه نمایید که فارغ التحصیلان حسابداری همچون خیلی از فارغ التحصیلان دیگر، با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند، اما فراموش نکنید که میزان استخدام دانش آموختگان حسابداری به نسبت سایر رشته ها بسیار بیشتر است و ملاک استخدام یا عدم استخدام شما را ، دانش مالی و حسابداری و مهارت های عمومی و تخصصی شما تعیین می کند.

   

   

  محتوای تب دوم

   

   

   

   

  سلام

  محتوای تب سوم

   

   

   

   

  ...

  محتوای تب چهارم

   

   

   

   

  تست

  محتوای تب پنجم

   

   

   

   

   

   

  تست

  محتوای تب ششم

   

   

   

   

  تست

  محتوای تب هفتم

   

   

   

   

   

   

  تست

  مشاوره پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

   

  اصولا هر دانشجو، به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری، برای خاتمه کار خود لازم است یک اثر تحقیقی را تهیه و تحویل نماید. این اثر در واقع عصاره و چکیده فعالیت های آموزشی پژوهشی او محسوب می شود. نوشتن پایان نامه به معنای تایید پایان کار تحصیل یک دانشجو است و بیانگر فعالیت های منسجم او به حساب می آید که با راهنمایی و ارشاد استادان راهنما و مشاور، آن را به پایان می رساند. نباید چنین تصور شودکه پایان نامه همانند درسهای دیگر جنبه تمرینی دارد.

   

   

  پایان نامه کارشناسی ارشد دارای ویژگی هایی است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

   

      پایان نامه، اولین تجزیه رسمی در تحقیقات دانشگاهی (آکادمیک) به شمار می آید. دانشجو از طریق آن می تواند با یک نوع تلاش پژوهشی و کلیت مورد نیاز در تحقیق آشنا شود تا مقدمه ای برای کار تحقیقی دوره دکتری باشد.

      پایان نامه می تواند دانشجو را دست کم در یک جنبه از موضوعات حرفه ای ماهر سازد. پایان نامه می تواند به عنوان یک واحد مهم تحقیق پیشرفته مطرح باشد. متاسفانه دانشگاههای کشورمان علیرغم توجه کمی به توسعه و جدب دانشجو، خدمات کیفی نامناسبی علی الخصوص در زمینه انجام تحقیقات و پایان نامه ها ارائه میدهند و اساتید راهنما و مشاور معرفی شده توسط دانشگاهها عموما مشاوره و راهنمایی لازم در مورد انجام پایان نامه را انجام نمیدهند و زمان کمی را در اختیار دانشجو میگذارند. این امر باعث شده است که دانشجویان برای انجام پایان نامه های خود با مشکلات متعددی مواجه شوند و زمان زیادی را برای انتخاب موضوع مناسب، ارائه پروپوزال و انجام پایان نامه از دست داده و با سردرگمی در این راه قدم بردارند.

   

  به این سبب لازم به نظر میرسد که آموزشها و مشاوره های تکمیلی برای دانشجویان عزیز ارائه شود. خدماتی که در این زمینه ارائه می شود شامل مشاوره رایگان انتخاب موضوع پایان نامه بوده و در ادامه و پس از تصویب موضوع در دانشگاه، در هر مرحله اساتید ما میتوانند در کنار شما باشند و مشاوره به صورت تلفنی، حضوری و یا از طریق ایمیل ارائه داده و یاری دهنده شما در نگارش پایان نامه باشند. همچنین در صورتی که نیاز به ویرایش پایان نامه و تصحیح آن باشد نیز اساتید موسسه در کنار شما هستند. برای انجام تحلیلهای آماری و شبیه سازی و کارهای نرم افزاری نیز موسسه آمادگی انجام این امور را دارد.

   

   

   

   

   

  محتوای تب نهم

   

   

   

   

   

   

  تست

  مشاوره نوشتن مقاله

   همه ما به مزایای مقاله­ نویسی علمی کم و بیش آگاهی داریم، ولی برای نوشتن مقاله معتبر علمی با مشکل مواجه هستیم و این مشکلات از چند جهت باعث میشود که همیشه آرزوی داشتن مقالات معتبری چون ISI را همیشه در رویای خود داشته باشیم. داشتن رویا و آرزو در کل باعث میشود که همیشه با امید زندگی کنیم اما بدست آوردن آن آرزو اعتماد به نفس شخص را تقویت نموده و شخص براحتی میتواند در همه عرصه های زندگی علمی و … موفق عمل نماید و شاهد این ادعا را میتوان در دانشگاههای کشور به راحتی حس نمود. از طرفی پرسش و پاسخ از اساتید اهل فن در این حوزه سرعت رشد شما رو بیشتر خواهد نمود.

   

  در این قسمت می­توانید سئوالات خود را در حوزه­ های ذیل الذکر مطرح نموده تا پاسخ آن را براحتی و به صورت مستقیم از مشاور افتخاری سایت در نظرات همین مطلب دریافت نمایید. گرچه این این حوزه ها خود کلی و جای بحث زیادی دارند مجال توضیح آن در کارگاههای مقاله نویسیISI و کارگاههای پروپوزال نویسی و پایان نامه نویسی سایت کاملا قابل بحث میباشد ولی نکات ریز و ظریفی کوتاهی وجود دارند که فهمیدن پاسخ سئوالات خود باعث خواهد شد که شما از سر درگمی واقعی نجات پیدا کنید.

  برخی از این حوزه ها عبارتند از:

  ۱- روش تحقیق کاربردی و عملی

  ۲- روش نگارش مقاله ISI

  ۳- روش ارسال مقاله ISI

  ۴- شناخت مجلات معتبر از نوع مجلات نامعتبر

  ۵- شناخت مجلات پولی و غیرپولی

  ۶- فرآیند داوری در مجلات معتبر

  ۷- سایتهای معتبر

  ۸- پروپوزال نویسی

  ۹- پایان نامه نویسی

  ۱۰- و …

   

   

   

   

  تست

  محتوای تب یازدهم

   

   

   

   

   

   

  تست

  هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی